Galaxy Tab’in satışları şaşırttı

Apple’ın patronu Steve Jobs’ın ‘ölü doğar’ demesine rağmen Samsung’un ürettiği Galaxy Tab tablet bilgisayar iki aydan kısa süre içinde 1 milyon satış rakamını geçti.

Ekim ortasında dünyada, bu ay başında da Türkiyede piyasaya sunulan Galaxy Tab, Appleın iPad tabletine karşı en ciddi rakip olduğunu gösteriyor. Galaxy Tab, dünyada 50 gün gibi kısa sürede 1 milyon satış rakamına ulaşarak iPad’e bir hayli yaklaştı. Jobsın, 7 inçlik ekran taşıdığı için küçümsediği ve 10 inçlik iPad karşısında rakip olarak görmediği Galaxy Tab, Android işletim sistemiyle de tablet piyasasında Appleın mevcut lider konumunu tehdit ediyor.

Samsung’un verdiği rakama göre 50 günlük bir sürede 1 milyon satan cihazın, 28 günde bu rakama ulaşan iPadin çok da gerisine düşmemesi, dahası 2011de Android ve Windows 7 tabanlı en az 50 yeni modelin piyasaya çıkacak olması, tablet pazarında iPadin gittikçe çok zorlanacağını gösteriyor. Appleın şimdilik sadece iki ciddi ürünün rekabet ettiği pazardaki liderliğini korumak için, iPad 2 modelinde kapsamlı bir yenilemeye gitmesi bekleniyor. Üretici Tayvanlı Foxconnun ilk parti teslimatı önümüzdeki hafta yapacağı belirtilen iPad 2de daha hızlı işlemci, daha yüksek çözünürlüklü ekran ve çift kamera olacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz